Разложите на множители 10xy^2-2xz^2

+2
Ответы (2)
  1. 30 апреля, 17:19
    0
    10 ху²-2 хz²=2x (5y²-z²) = 2x (√5y-z) (√5y+z)
  2. 30 апреля, 18:55
    0
    10 х²у-2 хz²=2 х (5 у²-z²) = 2 х (√5 у-z) (√5 у+z)