Разложите на множители:

256-b^4

+2
Ответы (2)
  1. 30 апреля, 16:16
    -1
    16^2 - (b^2) ^2 = (16-b^2) (16+b^2)
  2. 30 апреля, 16:35
    -1
    256-b^4 = (-b-4) (b+4) (b^2+16)