Разложите на множители:

1) 4y^3 + 8y^2

2) 2a^2 - 4

3) 3z^2 + 5

+4
Ответы (1)
  1. 28 августа, 06:32
    0
    1) 4y³ + 8y²=4y² (y+2)

    2) 2a² - 4=2 (a²-2) = 2 (a+√2) (a-√2)

    3) 3z² + 5 = 3 (z²+5/3)