Разложите на множители:

9 у^2-25

4a-a^3

-2a^2+4ac-2c^2

+5
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 03:14
    0
    9y²-25 = (3y-5) (3y+5)

    4a-a³=a (4-a²) = a (2-a) (2+a)

    -2a²+4ac-2c²=-2 (a²-2ac+c²) = - 2 (a-c) (a-c)