9 (х в квадрате) - (3 х-2) скобка в квадрате = 0

+5
Ответы (2)
  1. 13 декабря, 11:29
    0
    9 х^2 - (3 х-2) ^2 = 0

    9 х^2 - (9 х^2-12x+4) = 0

    9 х^2 - 9 х^2 + 12x - 4 = 0

    12x-4=0

    12x=4

    x=4/12=1/3

    x=1/3
  2. 13 декабря, 11:44
    0
    9x^2-9x^2-4+12x=0

    12x=4

    x=1/3