4 + (x+2) (x-2) = (x+2) в квадрате-x в квадрате-7

+2
Ответы (1)
  1. 9 марта, 21:59
    0
    4 + (x+2) (x-2) = (x+2) ^2-x^2-7

    4+x^2-4=x^2+4x+4-x^2-7

    x^2=4x-3

    x^2-4x+3=0

    По Тh Виетта:

    x1=1

    x2=3