Разложите на множители:

а). 36 х^2 - x б). 2 а^2 + 8ab + 8b^2 в). a^4 - 1

+1
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 08:00
    0
    а). 36 х² - x = x (36x-1)

    б). 2 а² + 8ab + 8b²=2 (a²+4ab+b²) = 2 (a+2b) ²

    в). a⁴ - 1 = (a²-1) (a²+1) = (a+1) (a-1) (a²+1)