Разложите на множители трехчлен: в) b²+5b+6

+2
Ответы (1)
  1. 27 мая, 10:03
    0
    D=25-24=1

    b1 = (-5+1) / 2=-2

    b2 = (-5-1) / 2=-3

    b²+5b+6 = (b+2) (b+3)