Разложите на множители:

а) (2-х) - (4-х²)

б) (у-1) ² - (у²-1)

в) (а²-4) + (а-2) ²

+5
Ответы (1)
  1. 15 июня, 19:13
    0
    А) (2-x) - (4-x^2) = 2-x-4+x^2=-2-x+x^2

    б) (y-1) ^2 - (y^2-1) = y^2-2y+1-y^2+1=-2y+1

    в) (a^2-4) + (a-2) ^2=a^2-4+a^2-4a+4=2a^2-4a=2a (a-2)