Разложите на множители:

а) 7x+xy

б) 35-7 с

в) 6 а^4+а^2

+5
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 10:27
    0
    Решение

    а) 7x + xy = 7x (1 + y)

    б) 35 - 7 с = 7 (5 - c)

    в) 6 а ⁴ + а ² = a² (6a² + 1)