Сократите дробь 8^n+27^n/9^n-6^n+4^n

+3
Ответы (1)
  1. 17 мая, 02:07
    0
    (8^n+27^n) / (9^n-6^n+4^n) = (2^ (3n) + 3^ (3n) / (3^ (2n) - 2^n*3^n+2^ (2n)) =

    = (2^n+3^n) * (3^ (2n) - 2^n*3^n+2^ (2n)) /) / (3^ (2n) - 2^n*3^n+2^ (2n)) = (2^n+3^n)