Разложите на множители выражение а^2 б^3-4 б^7

+5
Ответы (2)
  1. 7 октября, 20:55
    0
    А²в³ - 4 в∧7 = в³ * (а² - 4 в∧4) = в³ * (а-2 в²) * (а+в²)
  2. 7 октября, 23:06
    0
    A²b^3-4b^7=b³ (a²-4b^4) = b³ (a-2b²) (a+2b²)