упростите выражение

7 х в квадрате-3 х (6-2 х в квадрате)

+5
Ответы (2)
  1. 15 июня, 10:04
    0
    7 х²-3 х (6-2 х²) = 7 х² - (18 х-6 х²) = 13 х²-18 х=х (13 х-18)
  2. 15 июня, 12:57
    0
    7x²-3x (6-2x²) = 7x²-18x+6x²=13x²-18x=x (13x-18)