Решить уравнение:

3t-t² = t (2t-t) ;

1,7 (a-3) - a=2,3 (a+1) ;

5-3 (x+1,5) = 2 (3-x) ;

4,7 (x²+x-8) = 4,7x (x+1) ;

(x-1) (x-3) = x²;

(y+2) (y-5) = y²;

(2x+1) (x-5) = 2x²;

3z² = (1-z) (1-3z).

+1
Ответы (1)
  1. 30 августа, 23:23
    0
    1. 3t - t² = 2t² - t²

    3t - 2t² = 0

    t (3-2t) = 0

    t = 0 или t = 1.5

    2. 1,7a - 5,1 - a = 2,3a + 2,1

    0,7a - 2,3a = 2,1 + 5,1

    -1,6a = 7,2

    a = - 4,5

    3. 5 - 3 х - 4,5 = 6 - 2 х

    -3 х + 2 х = 6 - 0,5

    х = 5,5

    4. 4,7 х² + 4,7 х - 37,6 = 4,7 х² + 4,7

    4,7 х = 4,7 + 37,6

    4,7 х = 42,3

    х = 9

    5. х² - 3 х - х + 3 = х²

    -4 х = - 3

    х = 0,75

    6. у² - 5 у + 2 у - 10 = у²

    -3 у = 10

    у = - 3, (3)

    7. 2 х² - 10 х + х - 5 = 2 х²

    -9 х = 5

    х = - 0, (5)

    8. 3z² = 1 - 3z - z + 3z²

    -4z = - 1

    z = 0,25