Решите уравнение

(х плюс 5) в квадрате - х в квадрате равно х-5

+2
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 17:11
    0
    (х+5) ^2-х^2=х-5

    х^2+10 х+25-х^2=х-5

    10 х+25=х-5

    10 х-х=-5-25

    9 х=-30

    х=-30:9

    х=-30/9=-10/3=-3 1/3