Разложите на множители:

1) 4b^2-0,01c^6

2) 8a^3 + C^3

3) 9ab^2 - 16ac^2

4) - 20xy^3 + 45x^3y

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 16:28
    0
    1) = (4 б-0.1 с^3) (4 б+0.1 с^3)

    2) = (2 а+с) (4 а^2-2 ас+с^2)

    3) = а (9 б^2-16 с^2) = а (3 б-4 с) (3 б+4 с)

    4) = - 5 ху (4 у^2-9 х^2) = - 5 ху (2 у-3 х) (2 у+3 х)