Разлложите на множители:

а) x^4 - 25y^2

б) 4b^2 - o, 01c^6

в) 8a^3 + c^3

г) х^9 - 27

д) 9ab^2 - 16ac^2

е) - 20xy^3 + 45x^3y

+3
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 19:39
    0
    x^4 - 25y^2 = (x^2 - 5y) (x^2 + 5y)

    4b^2 - 0,01c^6 = (2b - 0,1c^3) (2b + 0,1c^3)

    8a^3 + c^3 = (2a + c) (4a^2-2ac+c^2)

    х^9 - 27 = (х^3 - 3) (x^6+3x^3+9)

    9ab^2 - 16ac^2=a (3b - 4c) (3b + 4c)

    -20xy^3 + 45x^3y=5xy (3x - 2y) (3x + 2y)