Разложите на множители:

3a-6b+ab-2b²

9x²-16

x³+18x²+81x

+3
Ответы (2)
  1. 5 апреля, 19:55
    0
    1) (3+b) (a+2b)

    2) (3x-4) (3x+4)

    3) x (x (в квадрате) + 18 х+81
  2. 5 апреля, 20:34
    0
    3a-6b+ab-2b² = (3+b) (a+2b)

    9x²-16 = (3x-4) (3x+4)

    x³+18x²+81x = x (x²+18x+81)