Решите уравнение:

2sin (π/3-3x) = 1

+4
Ответы (1)
  1. 15 мая, 21:58
    0
    Sin (3x-π/3) = - 1/2

    3x-π/3=-π/6+2πn U 3x-π/3=7π/6+2πk

    3x=π/6+2πn U 3x=3π/2+2πk

    x=π/18+2πn/3, n∈z U x=π/2+2πk/3, k∈z