Разложите на множители:

а) 8 х² - 8 у²

б) - а² + 6 а - 9

+3
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 10:56
    0
    A) 8x²-8y²=8 (x²-y²) = 8 (x-y) (x+y)

    б) - а²+6 а-9 = - (а²-6 а+9) = - (а-3) ²