Разложите на множетели:

б) 25p4k2-4a2

+5
Ответы (2)
  1. 25 февраля, 07:00
    0
    25p⁴k²-4a² = (5p²k-2a) (5p²k+2a)
  2. 25 февраля, 09:09
    0
    25p⁴k² - 4a² = (5p²k) ² - (2a) ² = (5p²k-2a) (5p²k+2a)