Решите уравнение

30 х (в квадрате) - 32 х-184=0

+1
Ответы (1)
  1. 7 октября, 09:39
    0
    30 х^2-32 х-184=0

    15 х^2-16 х-92=0

    д=256-4*15 * (-92) = 5776

    х1 = (16-76) / 30=-2

    х2 = (16+76) / 30=92/30=46/15=3 1/15