Разложите на множители:

b^2-c^2-7b-7c

a^2+10a+25-y^2

+3
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 14:35
    0
    = (b-c) (b+c) - 7 (b+c) = (b+c) (b-c-7)

    = (a+5) ²-y² = (a+5-y) (a+5+y)