Разложите на множители:

а) 5a+14xb-5b-14xa;

б) x^2+42yz+6xz+7xy.

+3
Ответы (1)
  1. 5 октября, 10:40
    0
    А) 5 а+14 хв-5 в-14 ха = (5 а-5 в) + (14 хв-14 ха) = 5 (а-в) + 14 х (в-а) = 5 (а-в) - 14 х (а-в) = (5-14 х) (а-в)

    в) x^2+42yz+6xz+7xy = x^2+6xz+7xy+42yz = x (x+6z) + 7y (x+6z) = (x+7y) (x+6z)