Разложите на множители b (в квадрате) - 4b+12 с-9 с (в квадрате)

+1
Ответы (2)
  1. 30 августа, 02:56
    0
    B^2-4b+12c-9c^2=b (b-4) + 3c (4-3c) = (b+3c) (b-4) (4-3c)
  2. 30 августа, 03:54
    0
    (b-3c) * (b+3c) - 4 * (b-3c) = (b-3c) (b+3c-4)