Разложите на множители:

1) 2x^2+24xy+72y^2

2) - 8a^5+8a^3-2a

3) 5a^3-4b^6

+3
Ответы (1)
  1. 23 июня, 20:18
    0
    1) 2 (x^2+12xy+36) = 2 (x+6) ^2

    2) - 2a (4 а^4-4 а^2+1) = - 2a (2a^2-1)