2 х в квадрате - 10 х+12

+3
Ответы (2)
  1. 21 декабря, 08:57
    0
    2x^2-10x+12=0 |:2

    x^2-5x+6=0

    D>0

    по теореме Виета

    x1+x2=5

    x1*x2=6

    x1=2

    x2=3

    ответ: 2; 3
  2. 21 декабря, 10:02
    0
    (-10) в квадрате-4 на 2 на 12=100-96=4

    х1 = (10+2) : 4=3

    х2 = (10-2) : 4=2