Упростите выражение: (а "в квадрате"+4 а) в квадрате - а "в квадрате" (а-2) (а+2) - 4 а "в квадрате" (2 а-1) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 20 мая, 04:55
    0
    (a^2+4a) ^2 - a^2 (a-2) (a+2) - 4a^2 (2a-1) = a^4 + 8a^3 + 16a^2 - a^2 (a^2-4) - 8a^3 + 4a^2 = a^4 + 8a^3 + 16a^2 - a^4 + 4a^2 - 8a^3 + 4a^2 = (16+4+4) * a = 24a^2