1) 5x-3=2x+12

2) 0,5y+3 (y-2) = 2y

+4
Ответы (1)
  1. 8 марта, 00:34
    0
    1) 5 х - 3 = 2 х + 12

    5 х - 2 х = 12 + 3

    3 х = 15

    х = 5

    2) 0,5 у + 3 (у - 2) = 2 у

    0,5 у + 3 у - 6 = 2 у

    0,5 у + 3 у - 2 у = 6

    1,5 у = 6

    у = 4