Разложите на множители:

1) 81a^3 - ab^2;

2) - 8x^2 - 16xy - 8y^2;

3) 5mn + 15m - 10n - 30;

4) 256 - b^4

+5
Ответы (1)
  1. 14 июня, 10:02
    0
    81a^3 - ab^2=a (9a-b) (9a+b)

    -8x^2 - 16xy - 8y^2=-8 (x+y) ²

    5mn + 15m - 10n - 30=5m (n+3) - 10 (n+3) = (n+3) (5m-10)

    256 - b⁴ = (16+b²) (4-b) (4 + b)