Представти в виде произведения а) x^3-ху^2+3y^2-3 х^2 б) 8n^4-n^7

+2
Ответы (1)
  1. 22 марта, 02:19
    0
    Х^3-ху^2+3 у^2-3 х^2=х (х^2-у^2) - 3 (х^2-у^2) =

    = (х^2-у^2) (х-3) = (х-у) (х+у) (х-3)

    8 н^4-н^7=н^4 (8-н^3) =

    =н^4 (2-н) (4+2 н+н^2)