Разложите на множители 3 х квадрат + 4 х-4

+4
Ответы (2)
  1. 1 августа, 19:48
    0
    3 х^2+2 (2 х-1) = 0

    )))

    )))
  2. 1 августа, 20:22
    0
    3 х^2+4 х-4=0

    3 х^2+6 х-2 х-4

    3 х (х+2) - 2 (х+2)

    (3 х-2) (х+2)

    3 х-2=0 х+2=0

    3 х=2 х=0-2

    х=2/3 х=-2