Система:

25x+2y=-40

2x-y=1

+1
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 19:07
    0
    25 х+2 у=40 - - - 25 х+2 у=40

    -у=1-2 х (-1) - - - у=2 х-1

    25 х+2 (2 х-1) = 40

    25 х+4 х-2=40

    29 х=42

    х=42/29

    х = 1 целая 13/29