Разлажите на множетили a^3-a^2-4a+4

+4
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 06:44
    0
    А³-а²-4 а+4 = а² (а-1) - 4 (а-1) = (а-1) (а²-4) = (а-1) (а-2) (а+2)