10 в 3 степени черта дроби 2 в 3 степени вычеслите, 8 в 12 степени раделить на 2 в 30 степени

+1
Ответы (1)
  1. 23 января, 18:31
    0
    10³ / 2³ = (10/2) ³ = 5³ = 125

    8¹² / 2³⁰ = (2³) ¹² / 2³⁰ = 2³⁶/2³⁰ = 2 ³⁶⁻³⁰ = 2⁶ = 64