Вычислите.

- (10.5 - (-2.8 - (3-7)))

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 07:58
    0
    - (10.5 - (-2.8 - (3-7))) = - (10,5 - (-2,8 - (-4))) = - (10,5 - (-2,8+4)) = - (10,5-1,2) = - (9,3) = - 9,3