Разложите на множетели

a) - 0.9x^2-0.6xy-0.1y^2

в) t^3-8t^2+16t

г) 4u^3+4u^2+u

+4
Ответы (1)
  1. 30 июля, 08:59
    0
    1) - 0,9x²-0,6xy-0,1y²=-0,1 (9x²+6xy+y²) = - 0,1 (3x+y) ²

    2) t³-8t²+16t=t (t²-8t+16) = t (t-4) ²

    3) 4u³+4u²+u=u (4u²+4u+1) = u (2u+1) ²