Разложители на множители

а) x^3-9x=

б) - 5a^2-10ab-5b^2

+1
Ответы (1)
  1. 2 июля, 01:30
    0
    А) x^3-9x = х (x^2 - 9) = x (x-3) (x+3)

    б) - 5a^2-10ab-5b^2 = - 5 (a^2+b^2) - 10ab = - 5 (a^2+b^2 + 2ab) = - 5 (a+b) ^2