Разложите на множители:

m• (n-3) + 2• (n-3)

x-2y-a• (2y-x)

+5
Ответы (1)
  1. 13 октября, 01:44
    0
    A) n (n-3) + 2 (n-3) = (n-3) (m+2) ;

    b) x-2y-a (2y-x) = x-2y+a (x-2y) = (x-2y) (1+a) ;