Разложите на множители:

1) 3 а+3b+c * (a+b)

2) a^3+a^2-4a-4

3) 4c^2 - (c+2) ^2

+3
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 18:54
    0
    1) 3 (а+b) + c * (a+b) = (a+b) (3+c)

    2) a² (a+1) - 4 (a+1) = (a+1) (a²-4) = (a+1) (a+2) (a-2)

    3) (4c-c+2) (4c+c+2) = (3c+2) (5c+2)