Решение уровнения

А) 3.8x - (1.6-1.2x) = 9.6 + (3.7-5x)

Б) (4.5y+9) - (6.2-3.1y) = 7.2y+2.8

В) 0.6m-1.4 = (3.5m+1.7) - (2.7m-3.4)

Г) (5.3a-0.8) - (1.6-4.7a) = 2a - (a-0.3).

Зарание спаибо!

+3
Ответы (1)
  1. 10 августа, 11:43
    0
    А) 3,8 х-1,6+1,2 х=9,6+3,7-5 х

    5 х+5 х=9,6+3,7+1,6

    10 х=14,9

    х=1,49

    б) 4,5 у+9-6,2+3,1 у-7,2 у-2,8=0

    0,4 у=0

    у=0

    в) 0,6m-1,4=3,5m+1,7-2,7m+3,4

    0,6m-3,5m+2,7m=1,7+3,4+1,4

    -0,2m=6,5

    m=-32,5

    г) 5,3 а-0,8-1,6+4,7 а=2 а-а+0,3

    5,3 а+4,7 а-2 а+а=0,3+0,8+1,6

    9 а=2,7

    а=0,3