Разложите на множители:

1) 16-с^2=

2) х^2+8 х+16=

3) b^3+27=

+2
Ответы (1)
  1. 10 августа, 09:36
    0
    1. 16-с^2=4^2-с^2 = (4-с) * (4+с)

    2. х^2+8 х+16 = (х+4) ^2

    3. b^3+27 = (b+3) (b^2+3b+9)