100 в 5 степени: 1000 во 2 степени

+4
Ответы (2)
  1. 14 марта, 07:12
    0
    100^5=100^3 * 100*2

    1000^2 = (100^2) ^2

    100^5/1000^2 = 100
  2. 14 марта, 08:19
    0
    1. 10000000000

    2.1.000.000