Решить уравнение

(5-3 х) в квадрате - - - 0.5 (2 х-3) (2 х+3) = 7 х в квадрате + 2.5

+4
Ответы (1)
  1. 17 октября, 17:42
    0
    25 - 30X + 9X^2 - 0,5 * (4X^2 - 9) = 7X^2 + 2,5

    25 - 30X + 9X^2 - 2X^2 + 4,5 - 7X^2 - 2,5 = 0

    (9X^2 - 2X^2 - 7X^2) - 30X + (25 + 4,5 - 2,5) = 0

    - 30X = - 27

    X = 27/30 = 3/10 = 0,3