Сократите дробь (2 а^2-5 а-3) / 3 а-9

+4
Ответы (2)
  1. 22 июля, 10:13
    0
    2a^2-5a-3=0

    D=25+24=49

    a1 = (5+7) / 4=3

    a2 = (5-7) |4=-1/2

    2a^2-5a-3=2 (a-3) (a+1/2)

    (2a^2-5a-3) / (3a-9) = 2 (a-3) (a+1/2) / (3 (a-3)) = (2a+1) / 3
  2. 22 июля, 12:34
    0
    (2 а²-5 а-3) / (3 а-9) = (а-3) (2 а+1) / 3 (а-3) = (2 а+1) / 3.