2cos² (45°+4a) + sin8a=1

+4
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 20:02
    0
    2cos² (45+4a) + sin8a = 1

    cos²x = (1+cos2x) / 2 - формула

    2cos² (45+4a) + sin8a = 1

    2 (1+cos2 (45+4a)) / 2 + sin8a = 1

    1+cos2 (45+4a) + sin8a = 1

    1 + cos (90+8a) + sin8a = 1

    cos (90+a) = - sina формула

    1 + cos (90+8a) + sin8a = 1

    1-sin8a + sin8a = 1

    1 = 1