Упростите выражение:

2y (y + 5) - 3y (y-3)

+1
Ответы (1)
  1. 30 июня, 20:11
    0
    2 у (у+5) - 3 у (у - 3) = 2 у^2 + 10 у - 3 у^2+9 у=у^2+19 у