Упростите выражение (y - 3) в квадрате + 3y-9

+1
Ответы (1)
  1. 4 декабря, 09:00
    0
    (y - 3) ^2 + 3y - 9 = y^2 - 6y + 9 + 3y - 9 = y^2 - 3y = y (y - 3)

    или

    (y - 3) ^2 + 3 (y - 3) = (y - 3) (y - 3 + 3) = y (y - 3)