A (в квадрате) + 13a+30

a (в квадрате) + 7a-30

a (в квадрате) - 7a-30

Разложите на множители

+1
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 17:37
    0
    A^2+13a+30 = (a+10) (a+3)

    a^2+7a-30 = (a-3) (a+10)

    a^2-7a-30 = (a+3) (a-10)