Разложите на множители:

1) x^2y-x^2-xy+x^3

2) x^3y-xy-x^3+x

+1
Ответы (1)
  1. 15 октября, 02:08
    0
    1) x^2 (x-1) + xy (x-1) = (x-1) (x^2+xy)

    2) x^3 (y-1) - x (y-1) = (y-1) (x^3-x)